Trebalo nam je neko vrijeme da se slegnu dojmovi oko našeg sudjelovanja na Dječjoj karnevalskoj povorci u Rijeci koja se održala u subotu 08. veljače. Ustvari najveći problem bio je pobrojiti sve naše male Loparske maškare koji su ove godine bili sudionici najveće dječje karnevalske povorke u Hrvatskoj. Jer ove je godine našu malu Općinu, kao i cijeli otok Rab, uspješno i na tradicionalni način predstavilo više od 80 malih Loparskih maškara.

Trud, ponos i sreća

Ukoliko je nama unutar našega Kulturno-umjetničkog društva „San Marino“ zadaća i misija očuvanje tradicije i njeno prenošenje na najmlađe, onda je ovakav pothvat potvrda da smo svi skupa na pravome putu te da se tradicija maškaranja u Loparu kao i njezina prezentacija u širem smislu neće zatrti.

 

Za uloženi trud svih članova društva, roditelja djece kao i za potporu naše Turističke zajednice i Općine Lopar najveća nagrada bila je vidjeti sreću u našoj djeci dok su ponosno noseći tradicionalnu loparsku masku, klabuk i beli kamižot, gazili kroz Korzo.
Da li je pretjerano očekivati da će ih nagodinu biti još više? Svi skupa očekujemo baš to!

za KUD „San Marino“ Lopar, Danijel Mušćo – predsjednik