Jučer, 15. siječnja u prostorijama DVD-a Lopar održana je čitaonica i radionica za djecu. Voditeljice Magdalena Matahlija i Andrea Deželin okupljenom mnoštvu djece pročitale su priču „Rapske vile“ autorice Snježane Turković. Edukativnog sadržaja, s toplom poantom o prijateljstvu i suradnji, priča o rapskim zvonicima i izvorima vode bila je zanimljiva i malima i velikima. Drugi dio čitaonice bio je posvećen likovno-kreativnom izražavanju. Dvorana DVD-a pretvorena je u pravu malu radionicu u kojoj su djeca rezala i lijepila, crtala, slikala i bojala, ukrašavala te u glini oblikovala svoje kreacije inspirirane pričom. Bilo je tu zvonika, vila, brodova i mora… Osim toga, ovo je bila i sjajna prilika za druženje i stjecanje novih poznanika pa su djeca, noseći na odlasku svoje radove, nosila i veliki osmjeh na licima. Malu čitaonicu i likovno–kreativna radionicu organizirao je Centar za kulturu, uz potporu Općine Lopar.