Prvim danom prosinca u Loparu započinje bogat program obilježavanja nadolazećih blagdana. Pred nama je niz raznovrsnih aktivnosti, s naglaskom na onima namijenjenima najmlađima. Uz tradicionalno obilježavanje blagdana sv. Nikole (6.12.) i Božićni sajam Područne škole Lopar i Dječjeg vrtića „Pahuljica“ (15.12.),  mališani će moći uživati u kazališnim predstavama „Izgubljena priča: Ivica i Marica“ (5.12.; GKL Rijeka)„Priča sa sjevera“ (11.12.; Udruga „Za bolji svijet“) i „Vrtuljak“ (22.12.; Teatar Oz) te prigodnim likovno-kreativnim radionicama. Uz samu prodaju, prigodan programe vrtićke i školske djece te tradicionalni doček Moto-mrazova, ovogodišnji Božićni sajam bit će obogaćen i uprizorenjem živih jasli u aranžmanu lokalnih udruga. Oni nešto stariji uživat će u božićno-novogodišnjim napjevima u izvedbi Pjevačkog zbora mladih „Josip Kaplan“ (16.12.)Mješovitog pjevačkog zbora „Refuli“ i njihovih gostiju (23.12.) te vrsne sopranistice Antonelle Malis  koja će koncert održati uz klavirsku pratnju Vladimira Babina (29.12.). U okviru Božićno-novogodišnjeg programa polaznici tečaja „Osnove izrade mozaika“ prezentirat će javnosti mozaičnu instalaciju kao njihov svojevrsni kreativni doprinos zajednici u vidu oplemenjivanja javnog prostora (21.12). Uz niz događanja iz područja kulture, program je obogaćen i zabavno-rekreativnim sadržajima poput tradicionalnog Božićno-novogodišnjeg turnira u malom nogometu (17.12.) te turnira briškuli i trešeti (26.12.). Osim redovitog predblagdanskog druženja Općine Lopar,  za sudionike Loparske noći ove će godine biti priređeno prigodno druženje nakon koncerta PZM „Josip Kaplan“ (16.12.).

Sve Loparane, kao i stanovnike ostalih mjesta na otoku, pozivamo da nam se pridruže u proslavi nadolazećih blagdana!

Sretan Božić i uspješnu 2018. godinu želi Vam Organizacijski odbor!