Pred Područnom školom Lopar jutros (19. prosinca) je održan već tradicionalni Božićni sajam koji su pripremili učenici i vrtićarci sa svojim učiteljicama, odgajateljicama i roditeljima. Uprizorenjem živih jasli započeo je kratak prigodni program u kojem su sudjelovale klape Užanca i Kuntrafunt te školska i vrtićka djeca, a nakon toga uslijedio je sajam rukotvorina. Kao i svake godine, mališane su poklonima razveselili moto-mrazovi iz Moto kluba Lopar koji su ove godine za sve pripremili i prigodnu okrijepu. Božićni sajam organiziran je u suradnji Područne škole Lopar, Područnog odjeljenja Dječjeg vrtića, Centra za kulturu Lopar, Turističke zajednice Općine Lopar, Moto kluba Rab, KUD-a „San Marino“, Udruge veterana Domovinskog rata Lopar, Udruge ovčara, klapa Užanca i Kuntrafunt te uz potporu Općine Lopar i Lopar Vrutka d.o.o.