Kao i svake godine, loparske mališane u školi je posjetio sv. Nikola. Nakon što je čitavu noć obilazio prozore i pregledavao čizmice, najprije je posjetio djecu Dječjeg vrtića „Pahuljica“, zatim učenike PŠ Lopar te na koncu i ostalu djecu. Mališani su mu sa svojim odgajateljicama i učiteljicama pripremili kratak program dobrodošlice te je, uz poneku dječju suzicu, sveti Nikola podjelio darove, pozdravio malene i velike i zaputio se kući s obećanjem da se vide i dogodine! Istog jutra u zavjetnoj kapeli sv. Nikole služena je sv. misa te su brojni otočani sudjelovali u tradicionalnom hodočašću brodicama na Sorinj. Proslava sv. Nikole upriličena je u suradnji Općine Lopar, Župe sv. Ivana Krstitelja Lopar, OŠ I. Rabljanina Rab, Dječjeg vrtića „Pahuljica“, TZO Lopar, CZK Lopar te udruga s područja Lopara.