U prostorijama Općine Lopar, nakon potvrde i objave konačnih rezultata lokalnih izbora za načelnika i zamjenika načelnika te Općinsko vijeće u kojima je izabrano novo vodstvo Općine Lopar, u utorak, 30. svibnja 2017. godine izvršena je službena primopredaja dužnosti od strane dosadašnjeg načelnika Alena Andreškića, koji je načelnički mandat obnašao posljednjih 10 godina, novoizabranom načelniku Josipu Boriću, ujedno i zastupniku u Hrvatskom saboru.

Primopredaji ovlasti također su prisustvovali i dosadašnji zamjenik načelnika Frane Gabrić te novoizabrani zamjenik načelnika Dominik Paparić.

Nakon kratkih razgovora, bivši i novi načelnik potpisali su Izvješće i Zapisnik u postupku primopredaje izvršnih ovlasti u Općini Lopar, kojima su dobiveni uvidi u informacije o stanju blagajne, obveza i potraživanja općine kao i stanja u komunalnim tvrtkama.