Danas je u vijećnici Općine Lopar upriličen, gđu. Marianne Hennrich i njenu kćerku Andreu, te njihove domaćine, Josipa i Mariju Mušćo.

U Lopar su prvi puta došle 1981. godine i od tada svake godine, nekada i po više puta godišnje, dolaze iznova u svoj drugi dom gdje su našle mir, ljubav, gostoprimstvo i sve ono što jedan turist može poželjeti na svom godišnjem odmoru. S godinama je povezanost sa cijelom obitelji, rodbinom i prijateljima sve više rasla, a uživanje u prirodnim ljepotama Lopara je dosegla tu mjeru da jednostavno ne mogu zamisliti da prođe godina a da ne posjete Lopar.

Nekad je bilo više vremena za druženje, a danas nas na žalost tempo života tjera naprijed i nema toliko međusobnog kontakta među ljudima pa postoji izvjesna doza nostalgije prema tim vremenima, ali napredak Lopara kao turističke destinacije vidljiv je na svakom koraku. Drago nam je vidjeti ljude koje smo upoznali kao djecu, a danas imaju svoje obitelji i svoju djecu, sretni smo zbog svih i dok god budemo mogli, uvijek ćemo se vraćati svom Lopar, kaže kroz suze vidno ganuta gđa. Marianne.

Zahvalnicu za dugogodišnju vjernost Loparu i prigodne poklone uručili su Dominik Paparić, zamjenik načelnika Općine Lopar i Marin Mušćo, direktor Ureda TZO Lopar.