Ove subote, 15. srpnja, održana je 7. po redu likovno-kreativna radionica u okviru projekta „Gradim svoj svijet“ koji Centar za kulturu Lopar provodi uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar. Iako je provedba projekta prvenstveno predviđena u suradnji s vrtićem i područnom školom, radionicom „Morske priče“ nastojali smo obogatiti slobodno vrijeme loparskih mališana i njihovih prijatelja koji gostuju u Loparu i tijekom ljetnih praznika. Nakon različitih likovnih tehnika koje smo do sada primjenjivali na radionicama, ovog puta odlučili smo se za krojenje i šivanje te su neki od mališana po prvi put u rukama držali iglu i konac ili sašili gumb. Naime, koristeći uzorke različitih tkanina, mališani su na podlošcima od konopa izrađivali razigrane morske motive. U okviru projekta „Gradim svoj svijet“ do kraja godine predviđeno je još nekoliko radionica kojima ćemo nastojati potaknuti kreativnost te djecu od malih nogu senzibilizirati za različite umjetničke izričaje.