U sklopu projekta Rab Archaeological Traces od 23. do 26. studenog bit će održana besplatna edukacija za turističke, planinske i bike vodiče koji djeluju na području otoka Raba, ali i za sve zainteresirane turističke djelatnike (informatori, recepcioneri…). Ovim projektom uređene su tri poučne pješačke i biciklističke staze ukupne duljine oko 40 km na kojima je na 34 lokacije prezentirana arheološka, sakralna i etno baština skrivena u netaknutim krajolicima te je izrađena interaktivna mobilna aplikacija koja može poslužiti za individualno istraživanje otoka, ali i kao pripomoć pri organiziranim vodstvima. Edukaciju će voditi arheologinja Ana Konestra s Instituta za arheologiju te zainteresirane molimo da se prijave do 20. prosinca na: 099/814-0712 ili info@rabarchaeologicaltraces.com.  O svim pojedinostima vezano za održavanje edukacije  prijavljeni će naknadno biti obaviješteni.