U izvedbi Teatra Oz loparski mališani sinoć (2. kolovoza) su uživali u adaptaciji Ezopove basne – predstavi „Mrav, mrav, mrav i cvrčak“! Dinamičnom izmjenom glumačkih, pjevačkih i sviračkih sekvenci na saksofonu, djeci je prenesena pouka jedne od najpoznatijih Ezopovih basni „Cvrčak i mravi“ o tome kako se isplati biti uporan i marljiv, ali i o toleranciji te suživotu u različitosti. Kroz predstavu se provlači najpoznatije glazbeno djelo A.Vivaldija „Četiri godišnja doba“ s prilagođenim tekstom te je djeci na zabavan i primjeren način približena klasična glazba. Ovaj mini-mjuzikl s lutkarskim elementima u režiji Mihaele Sirotnjak Železnik te izvedbi glumaca Lorene Žuvić i Antona Železnika, oduševio je mališane te možemo reći da su mrav, mrav, mrav i cvrčak u potpunosti zavladali školskim igralištem! Gostovanje u organizaciji Centra za kulturu Lopar, realizirano je uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar.