28. travnja polaznici Dječjeg vrtića „Pahuljica“, PO Lopar, predstavili su svoj vrtić, mjesto i otok na 3. Mićem domaćem festivalu u Matuljima! Na Festivalu je sudjelovalo desetak dječjih vrtića iz svih krajeva Hrvatske koji su prezentirali tradicijsku baštinu svojega kraja, a jedan od njih stigao je čak iz Slovenije. Izvedbom tradicionalnog loparskog napjeva i plesa oduševili su brojnu publiku te prezentirali dio aktivnosti usmjerenih njegovanju loparske besede i, općenito, lokalne tradicije i običaja koje se, pod vodstvom iznimno kreativnih i vrijednih teta Snježane Balen i Katje Šanić, provode posljednjih godinu dana u njihovom vrtiću.
Čestitamo loparskim mališanima i njihovim tetama, kao i Brunu Škariću koji ih je pratio na mihu te svima ostalima koji su im pomogli u pripremi ovog nastupa!

Troškove prijevoza na Festival financiraju Općina Lopar, Turistička zajednica Općine Lopar i Centar za kulturu Lopar.