Povodom Svjetskog dana glazbe koji se obilježava u srijedu 21. lipnja, u gradovima diljem Hrvatske održat će se cjelodnevni glazbeno-scenski programi u organizaciji podružnica Hrvatske glazbene unije (HGU).

Više od 700 profesionalnih glazbenika, ali i amatera, nastupit će na javnim gradskim površinama i time podsjetiti posjetitelje svih generacija na važnost glazbe u svakodnevnom životu.

Tijekom Svjetskog dana glazbe, gradovi postaju zonom slobodne svirke – glazbenici izlaze na ulice i svojom svirkom slave glazbu. Na više lokacija u Zagrebu, Splitu, Primoštenu, Slavonskom Brodu, Varaždinu, Dubrovniku, Puli, Osijeku, ali i u brojnim manjim mjestima Primorsko-goranske županije održavat će se besplatni koncerti, radionice i druge glazbene priredbe, a na brojnim manifestacijama nastupit će više od 700 glazbenika.

Ove godine i Lopar, drugu godinu zaredom, pridružuje se slavlju glazbe! Mjesto i vrijeme održavanja – tajna!