Sinoć, 30. srpnja, pred župnom crkvom u Loparu održan je već tradicionalni koncert Vitomira Ivanjeka koji je prvotno bio predviđen 24. ovog mjeseca, ali je zbog vremenskih prilika odgođen. Naš glasoviti i višestruko nagrađivani pijanist Vitomir Ivanjek ove godine obilježava 20. obljetnicu umjetničkog stvaralaštva, a uz to promovira i novi single CD Razmišljanje te je loparskoj publici tom prigodom pripremio poseban program. Na Ivanjekovu repertoaru ove su godine velikim dijelom bile zastupljene njegove vlastite skladbe, među kojima izdvajamo praizvedbu skladbe Svi glasovi našeg zbora, skladbu Razmišljanje s nedavno izdanog istoimenog albuma te Rapska zvona. U njegovu glazbenom životu značajno mjesto zauzima zabavna glazba te se, uz klasičnu glazbu, na repertoaru našlo i nekoliko hitova poput Mamma Mia i Let it Be. I ovoga puta, svojom izvedbom i interpretacijom, Ivanjek je oduševio brojnu publiku na čiji se zahtjev za klavijaturu vraćao čak pet puta!