17. rujna među prekrasnim borovima iznad Rajske plaže održan je posljednji ovogodišnji Kreativni piknik za najmlađe. Odgajateljice Andrea Deželjin i Magdalena Matahlija ovog su puta znatiželjnim mališanima pripremile malo uprizorenje avanture žirafe Suli, protagonistice slikovnice Maje Šimleša i Svena Nemeta koja se jučer čitala u sklopu Male čitaonice. Pod dojmom priče, nakon toga imali su priliku likovno se izraditi u različitim medijima (vodene boje, tempere, glina, kolaž, ugljen…) na likovno-kreativnoj radionici koja je uslijedila.
Mala čitaonica projekt je koji je Centar za kulturu Lopar pokrenuo uz potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar, a s ciljem poticanja čitalačkih navika i pridonošenja stvaranju afirmativnog odnosa prema književnosti od najranije dobi, što je izuzetno važno u smislu poticanja kulture čitanja budući da Lopar još uvijek nema knjižnicu.