Putnici koji su se jutros u 11, 45 sati Jadrolinijinim trajektom iz Valbiske uputili u Lopar svjedočili su nesvakidašnjem događaju – koncertu iznenađenja koji je organiziran povodom Svjetskog dana glazbe! Naime, 21. lipnja u mnogim se zemljama obilježava Svjetski dan glazbe ili Fete de la Musique te mnogi glazbenici besplatnim nastupima u javnim prostorima ukazuju na važnost glazbe u svakodnevici. Hrvatska glazbena unija u suradnji s Primorsko-goranskom županijom već dugi niz godina u okviru projekta „Umrežimo se glazbom od 
7-77 godina“ sudjeluje u obilježavanju Svjetskog dana glazbe te na raznim, često neuobičajenim, lokacijama organizira nastupe. Lopar je prošle godine po prvi put uključen u ovaj program, a jutros smo se ponovno pridružili slavlju glazbe te dobrodošlicu svim putnicima na liniji Valbiska – Lopar poželjeli sjajnom jazz svirkom Henryja Radanovića, Ivana Popeskića i Tončija Grabušića.