Sinoć, 15. srpnja, na školskom igralištu u Loparu izvedena je kazališna predstava za najmlađe „Sretna kućica“. Radi se o novoj predstavi Gradskog kazališta lutaka Rijeka koja je nastala u sklopu PP Dječja kuća – Rijeka 2020 – EPK. Predstava u režiji Morane Dolenc na kazališne daske postavljena je prema istoimenoj nagrađivanoj slikovnici, a tematizira intrigantnu i istinitu priču o osnivanju mele knjižnice u selu Kuti u Gorskom kotaru davne 1936. godine. U vještoj izvedbi glumca Zaltka Vicića ovom se predstavom mladoj publici nastojala prenijeti poruka o važnosti knjiga i čitanja u životu svakog pojedinca.

Gostovanje je organizirao Centar za kulturu Lopar uz potporu Općine Lopar i Ministarstva kulture RH.