Jučer, 28. srpnja u u loparskoj župnoj crkvi svetog Ivana Krstitelja koncert je održao proslavljeni pijanist i skladatelj Vitomir Ivanjek. U prijateljskom okruženju, Ivanjek se po jubilarni deseti put predstavio loparskom auditoriju. Dobro poznat i omiljen, odsvirao je koncert pod nazivom The Best of Vito: Magical Piano Night, profinjen i raznolik niz kompozicija koje su zorno prikazale umjetnikovu svestranost. Spoj klasične i zabavne glazbe karakterističan je za Ivanjeka; od zagorske popevke do Gershwinovog klasika Summertime u vještoj Ivanjekovoj interpretaciji svako je uho sa zanimanjem slušalo i s uživanjem gledalo kako umjetnik, apsolutno suvereno vladajući klavijaturom i notnim tekstom, kompozicije donosi u nekom novom ruhu, svom osobnom. Brahmsov Madžarski ples br. 5 i Montijev Csardaš izazvale su tijekom izvođenja spontane aplauze zanesene publike. Uspješnice Let it be, Chariots of fire i Hallelujeh ista je s odobravanjem pozdravila. Posebno je dirljiva bila izvedba Ivanjekove kompozicije Rapska zvona – autoru vrlo draga i s posebnim sentimentom izvođena, ova kompozicija povezuje umjetnika s otočnim slušateljstvom u rapsodiju osjećaja zajedništva, prijateljstva i ljubavi prema otoku Rabu. Intenzivnim pljeskom umjetnika je publika triput pozvala na bis. Uz prigodnu razmjenu darova s organizatorom i zelje za ponovnim viđenjem, dva sata Ivanjekovog koncertiranja, na žaljenje publike, polako je privedeno kraju. Uz čestitanje i dijeljenje autograma, Lopar je Ivanjeka ispratio u svježu ljetnu noć. Gostovanje u Loparu organizirao je Centar za kulturu Lopar uz potporu Općine Lopar i Turističke zajednice Općine Lopar.