15. kolovoza pred župnom crkvom sv. Ivana Krstitelja koncert je održao izniman pijanist, aranžer i skladatelj Zvjezdan Ružić. Najava koncerta objavila je ime još jednog umjetnika, Darka Jurkovića, koji je trebao nastupiti uz Zvjezdana. Nažalost, spriječen u dolasku, Jurković nije mogao biti u Loparu te se Ružić predstavio publici svojim autorskim djelima. Ovaj mladi umjetnik zauzima istaknuto mjesto na hrvatskoj glazbenoj sceni zbog vrhunskog talenta, ali i neobične fuzije dvaju instrumenata putem kojih se izražava. To su klavir i Mellotron – preteča sintesajzera! Čitav projekt nosi naziv Pianotron, a Ružić desnom rukom muzicira na klaviru, a lijevom na Mellotronu! Iz njegovih klavijatura izlaze divne melodije obojane mirisom ljubavi, romantike, osobnih želja, ali i djetinjstva i različitih doživljaja. Ružićev je izraz neposredan i spontan, vedar i neobičan, iskren. Publika odlično prihvaća njegove kompozicije, ali i direktnu komunikaciju, koju Ružić s lakoćom ostvaruje. Smirujući ambijent pred crkvom i ljepota Ružićeve glazbe očarali su okupljene, a ugodna loparska

noć okrunjena mjesečinom dugo je odzvanjala tonovima pianina i Mellotrona, spoja koji je Ružić osmislio i koji zaista daje divno suzvučje. Koncert je organizirao Centar za kulturu Lopar, a pokrovitelji su Općina Lopar i Ministarstvo kulture RH.