Jučer, 6. kolovoza u Parku Kapić Loparani i njihovi gosti imali su priliku poslušati nesvakidašnji koncert sjajnih glazbenika Zorana Majstorovića i Vaska Atanasovskog. Slavni su se glazbenici predstavili kroz niz od 10 pjesama, svirajući nekoliko instrumenata, točnije, Majstorović gitaru i arapsku lutnju, Atanasovski saksofon, sopran saksofon i flautu. Glazbeno putovanje narodnom muzikom u svojem osebujnom jazz stilu započeli su makedonskim ritmom, uslijedili su Tunis, Grčka i sevdah, zatim Međimurje pa opet Makedonija. Svako izvedeno djelo publika je nagradila gromoglasnim pljeskom, pozvavši izvođače na dva bisa. Sjajna kombinacija Parka Kapić i vrhunskih glazbenika učinili su atmosferu bajkovitom; pozornost kojom je publika pratila koncert i iskreno oduševljenje onime što je čula učinili su toplu ljetnu noć osebujnom! Razigrani ritmovi i stihovi nekih od najpoznatijih narodnih pjesama na trenutke su zaista bili dirljivi, a simpatični glazbenici svojom jednostavnošću i vrhunskom izvedbom kroz nešto manje od dva sata koncerta osvojili su srca i uši prisutnih. Gostovanje u Loparu organizirao je Centar za kulturu uz potporu Ministarstva kulture RH i Općine Lopar.