izvor: Hrvoje Hodak / RabDanas.com

Futsal aklademija „Loparski tići“ već šestu godinu zaredom na malonogometnom terenu loparskog ZRC-a, na umjetnoj travi, okuplja polaznike od vrtićkog uzrasta do završnih razreda osnovne škole.

Ovaj hvalevrijedan projekt realiziran je kroz suradnju Općine Lopar, Društva sportske rekreacije Lopar i Malonogometnog kluba TT iz Rijeke.

Pod vodstvom predsjednika MNK TT i voditelja akademije gospodina Tihomira Tomića, te dvojice licenciranih futsal trenera Damira Lasera i Miljenka Rukavine, kroz akademiju je krajem lipnja uspješno prošlo 46 polaznika s čitavog otoka Raba, među kojima su se po prvi puta našle i dvije djevojčice.

Treninzi su se odvijali svakodnevno, u jutarnjem i večernjem terminu, a radilo se na tehnici, agilnosti, fleksibilnosti i svim ostalim elementima vezanima uz koordinaciju i nogometnu igru.

Pored odrađivanja zahtjevnih treninga, polaznici su, uz potporu lokalnih gospodarstvenika, mogli uživati i u izletu katamaranom “Grga” do otočića sv. Grgura i Golog otoka, a po završetku ovog lijepog sportskog druženja zamjenik načelnika Općine Lopar Dominik Paparić i predsjednik Općinskog vijeća Lopara Dino Ivanić, svima su uručili medalje za uspješno odrađenu akademiju.