S ciljem poticanja kreativnog izražavanja, razvoja senzibiliteta za raznovrsne umjetničke izričaje te obogaćivanja života sadržajima u kulturi, Centar za kulturu Lopar kontinuirano provodi radionice namijenjene djeci različita uzrasta. U okviru projekta „Gradim svoj svijet“ od 19. studenog do 13. prosinca provedeno je 10 likovno-kreativnih radionica iz područja osnova izrade keramike u kojima su sudjelovali svi učenici Područne škole Lopar te d

io polaznika loparskog odjeljenja Dječjeg vrtića i njihovi roditelji.

Na radionicama ususret Božiću polaznici su oblikovali glinene ukrase te ih, nakon sušenja i paljenje, oslikavali. Na taj način kroz druženje, zabavu i igru tokom izvannastavnih aktivnosti upoznati su s teorijskim i praktičnim osnovama izrade keramike.

Dio keramičkih ukrasa bit će prezentiran Božićnom instalacijom u sklopu predblagdanskog druženje Općine Lopar 21. prosinca , a dio radova prodavat će se na Božićnom sajmu 19. prosinca te koristimo priliku da vas još jednom pozovemo.