Obilježavanje blagdana sv. Nikole ove godine započinje 5. prosinca predstavom „Čudak Šumek“ u koprodukciji Kotor teatra i Male scene koja će se započeti u 11,00 sati u predvorju Područne škole Lopar (ulaz slobodan). Na samog sv. Nikolu, 6. prosinca, također u predvorju Područne škole Lopar bit će upriličen posjet sv. Nikole i darivanje djece s područja Lopara prema sljedećem programu; 8,30 sati za polaznike DV „Pahuljica“; 9,00 sati za učenike PŠ Lopar; 10,00 sati za ostalu djece od navršene 1. godine. Predviđeni programi za djecu, predstava i darivanje, bit će održani unatoč eventualnom nastavku štrajka učitelja.

Uz navedeno, u zavjetnoj crkvi sv. Nikole na Sorinju bit će održana sv. misa i blagoslov brodica s početkom u 10,30 sati. Tradicionalno hodočašće brodicama prema Sorinju kreće u 9,00 sati iz lučice u San Marinu te u 9,30 sati s Mula. U slučaju nepogodnih vremenskih prilika, jutarnja sv. misa će se održati u župnoj crkvu; kao i ona popodnevna koja je predviđena u 16,00 sati.