Ove subote održana je tradicionalna akcija čišćenja priobalja i podmorja „Neka školji budu bolji“ u koju su se uključili mnogi mještani, članovi udruga i ustanova, korisnici javnih površina, nositelji koncesijskih odobrenja, a akcija se odvijala pod budnim okom djelatnika Turističke zajednice Općine Lopar, zaduženih za njenu koordinaciju. Zajedničkim snagama na ovaj način očišćen je velik broj plaža, uvala, prilaza, zelenih površina na području Lopara te Golog otoka i Grgura. Kao i prethodnih godina, Lopar Vrutak d. o. o. pružio je logističku podršku, Kalina d. o. o donirala je rukavice, Pekarnica Lopar kruh, a  Imperial d. d. pripremio je ukusne obroke za sve sudionike akcije. Svim sudionicima akcije „Neka školji budu bolji“ od srca zahvaljujemo, a posebice Dječjem vrtiću „Pahuljica“, Udruzi veterana Domovinskog rata Lopar, Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Lopar, Kulturno-umjetničkom društvu „San Marino“, Športsko-ribolovnom društvu,  klapi Užanca, klapi Sveti Marin, Pučkim pjevačima, Lovačkom društvu „Kuna“, Udruzi ovčara, Planinarskom društvu „Kamenjak“, Moto klubu Rab, iznajmljivačima, nositeljima koncesijskih odobrenja, najmoprimcima plažnih objekata te, naravno, svim donatorima!

Akcija čišćenja priobalja i podmorja „Neka školji budu bolji“ održava se već dvadesetak godina u okviru priprema turističkih sezona. Svake godine uključuje se sve veći broj mještana, a količine sakupljenog otpada sve su manje, što svjedoči  o porastu ekološke osviještenosti, kako mještana, tako i njihovih gostiju. Tijekom ovogodišnje akcije u akvatoriju Golog otoka zapažena je i skupina dupina, čija prisutnost također svjedoči o čistom moru.