38 polaznika podijeljenih u 4 grupe u naredna 2 tjedna upoznat će se s osnovama izrade keramike.

Jučer, 13. ožujka, u Loparu je započeo tečaj osnova izrede keramike te će se 38 polaznika podijeljenih u 4 grupe u naredna 2 tjedna upoznati s osnovama lončarstva. Polaznici će imati priliku okušati se u modeliranju gline rukama te tradicionalnim (mehaničkim) i električnim lončarskim kolom kako bi uvidjeli civilizacijski iskorak koji je učinio izum lončarskog kola učinivši izradu glinenog posuđa jednostavnijom, preciznijom i profinjenijom. Nakon toga uslijedit će oslikavanje, glaziranje i paljenje keramike. Radovi polaznika javnosti će biti predstavljeni izložbom „Umjetnost oblikovanja zemlje“ koja je predviđena 17. travnja u sklopu programa obilježavanja Dana planeta. Riječ će zapravo biti o izložbi cvijeća koje ćemo posaditi u keramičke zdjele izrađene i ukrašene na radionicama. Ciklus radionica provodi se u sklopu projekta „Kreativnost u svakodnevici“ koji će biti financiran sredstvima Primorsko-goranske županije i Općine Lopar te su za polaznike besplatne. Ovaj projekt Centra za kulturu Lopar provodi se već drugu godinu zaredom s ciljem poticanja kulturno-umjetničkog amaterizma te aktivnog uključivanja stanovništva u programe u kulturi.