Suhe grane procvale u kreaciji polaznika vrtića

18527937_1819525204725151_1567666095724063058_n


U prostoru loparskog odjela Dječjeg vrtića „Pahuljica“ u utorak (16. svibnja) držana je kreativna radionica „Cvat kreativnosti“ namijenjena djeci i njihovim roditeljima. Dok su majke sudjelovale u izradi drvenih okvira s granama, mališani su od papira, kartona, štipaljki i drugih materijala radili cvjetiće, listiće, leptiriće i sl. kojima su grane na koncu ukrašene te možemo reći da su procvjetale u kreaciji polaznika vrtića. Na ovaj način, kroz ugodno druženje djece te njihovih majki i odgajateljica, izrađene su dvije veće i tri manje instalacije koje će trajno krasiti prostor loparskog vrtića. Održana radionica prva je u nizu kreativnih radionica u organizaciji Centra za kulturu Lopar koje će do kraja godine biti realizirane u okviru projekta „Gradim svoj svijet“ koji je prvenstveno financiran sredstvima Primorsko-goranske županije. Već krajem ovog i početkom sljedećeg mjeseca pred nama je novi ciklus radionica u koji će, uz polaznike Dječjeg vrtića, aktivno biti uključeni i svi razredi Područne škole. Po okončanju sljedećeg ciklusa radionica u planu je vrlo zanimljivo osmišljena outdoor izložba kojom ćemo prezentirati grupne radove djece.


O projektu „Gradim svoj svijet“…

Kako bismo djecu od malih nogu senzibilizirali za različite umjetničke izričaje i potaknuli ih na kreativno izražavanje, do kraja godine u planu je niz raznovrsnih radionica. Jedan ciklus bit će namijenjen djeci, dok će preostala dva biti za odgojitelje i učitelje, odnosno za roditelje. Kroz različite aktivnosti djeca će morati međusobno surađivati, a pritom će imati priliku razvijati svoje vještine i talente. Kod odgajatelja, učitelja i roditelja nastojat će se potaknuti kreativan način razmišljanja kako bi djeci pružili poticaj da ispolje svoju kreativnost i realiziraju potencijale kojih možda nisu svjesni. Nizom kreativnih zadataka nastojat će se razvijati socijalne vještine i međuljudske odnose među vršnjacima te doprinijeti osnaživanju zajednice.