U sklopu ovogodišnjeg programa ususret Danu planeta Zemlje, 17. travnja Turistička zajednica Općine Lopar organizira subvencioniranu prodaju sadnica za iznajmljivače s područja Lopara. Subvencionirana prodaja sadnica vršit će se od 8,30 do 12,00 u Uredu Turističke zajednice.

Subvencionirana prodaja sadnica za iznajmljivače samo je dio aktivnosti u sklopu bogatog programa Dana planeta koji Turistička zajednica Općine Lopar, zajedno s Lopar Vrutkom, Centrom za kulturu Lopar, Općinom Lopar te u suradnji s ustanovama i udrugama na području Lopara, provodi već treću godinu zaredom (a neke od aktivnosti provode se i mnogo dulje). Ove godine započeo je još u ožujku velikom akcijom čišćenja podmorja i priobalja “Neka školji budu bolji”, zatim je uslijedila radionica za djecu “Mozaikom do ljepšeg i ugodnijeg okoliša”, a u narednom tjednu predviđena je izvedba edukativne predstave za djecu “Velika staklena avantura”, subvencionirana prodaja sadnica za iznajmljivače, izložba polaznika tečaja Osnove lončarstva (keramike) “Umjetnost oblikovanja zemlje” te podjela platnenih vrećica.