Sjajnom predstavom “Wanda Lavanda” prenesena pouka o uvažavanju različitosti

21032610_1954186001259070_3798465812773454845_n


Gradsko kazalište lutaka Rijeka na prepunom školskom igralištu u Loparu sinoć (24. kolovoza) je izvelo predstavu „Wanda Lavanda“ u režiji Morane Dolenac, nastalu prema tekstualnom predlošku Jelene Tondini. Kroz priču ovčice Wande Lavande, koja se svojom obojenom vunom razlikuje od ostalih domaćih životinja na livadi na kojoj živi, mališanima je prenesena pouka o uvažavanju različitosti te prihvaćanju drugih i drugačijih. U izvedbi sjajnih glumaca Petre Šarac, Zlatka Vicića te Vanje Jovanović pouka o toleranciji doprla je do mališana koji su s velikom pažnjom i oduševljenjem pratili predstavu do posljednje minute. Gostovanje „Wande Lavande“ organizirao je Centar za kulturu Lopar u suradnji s Gradskim kazalištem lutaka Rijeka uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar.