Povodom Svjetskog dana knjige i Noći knjige, pozivamo na donaciju rabljenih knjiga za potrebe Biblioteke na plaži! U parku Kapić prošlog ljeta postavljena je prva knjižnica koja funkcionira po principima Bookcrossinga, odnosno svjetskog pokreta za slobodu knjiga (https://www.bookcrossing.com/). Zahvaljujući donaciji Imperiala d.d. na još dvjema frekventnim lokacijama ovog ljeta postavit ćemo kućice za knjige te pozivamo mještane (ali i sve ostale) na donaciju knjiga za fundus Biblioteke na plaži. Dobrodošli su svi književni rodovi i žanrovi, kao i knjige na hrvatskom i stranim jezicima. Na ovaj način nastojat ćemo učiniti knjige dostupnima mještanima i njihovim gostima u svako doba dana ili noći, što je iznimno važno zbog toga što Lopar još uvijek nema knjižnicu, niti čitaonicu. Ovim projektom namjera je poticati kulturu čitanja i približiti se svjetskom trendu slobodnih knjižnica na koje sve češće možemo naići i na ulicama naših gradova.

Kontakt:

Centar za kulturu Lopar (zgrada Turističke zajednice Općine Lopar)

Lopar 284, Lopar

czk@lopar.com