Draga djeco,

zadovoljstvo nam je pozvati Vas na predstavu “Wanda Lavanda” u izvedbi Gradskog kazališta lutaka Rijeka koja će se održati 24. kolovoza na školskom igralištu u Loparu. Predstava će započeti u 19,30 sati!

Ulaz je slobodan!

Predstava je organizirana uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar.

S radošću Vas očekujemo!

Uzrast: 3+

Autorska ekipa:
Redateljica: Morana Dolenc
Kreatorica lutaka i scenografije: Luči Vidanović
Skladateljice: Anita Valo i Meri Jaman
Oblikovatelj svjetla: Sanjin Seršić
Izvode: Petra Šarac, Zlatko Vicić, Vanja Jovanović

Glavni lik ove priče je ovčica Wanda koja se zbog svoje šarene vune ističe među ostalim životinjama i svojim neobičnim izgledom odstupa od svoje okoline te svojih prijatelja.

Iako je njezina posebnost izdvaja od livade na kojoj živi, s vremenom počinje shvaćati da to nije njezina mana već prednost. Ovo je priča o toleranciji i uvažavanju različitosti koja će djeci od najranije dobi pomoći naučiti važnost prihvaćanja drugačijih od sebe. Rijeka i kvarnersko područje su, između ostaloga, poznati po svojim tolerantnim svjetonazorima koje treba njegovati i uvijek graditi, a s obzirom da predstava nastaje prema predlošku istoimene slikovnice koja svoj vizualni identitet bazira na prirodnim materijalima tj. filcanoj ovčjoj vuni te mirisnoj lavandi, „Wanda Lavanda“ u sebi objedinjuje suvremeni i aktualni sadržaj te tradicionalna obilježja Mediterana.