Poklon-predstavom uoči sv. Nikole sinoć, 5. prosinca, obradovali smo loparske mališane! Naime, u prepunom prostoru DVD-a Lopar izvedena je sjajna predstava Gradskog kazališta lutaka Rijeka; „Izgubljena priča: Ivica i Marica“. U režiji Serđa Dlačića te izvedbi izvrsnih glumaca Karin Frolich i Davida Petrovića na svjetlo dana izvučena je dobro poznata bajka braće Grimm koja je zadržala svoju izvornu fabulu, ali je obogaćena  brojnim duhovitim pojedinostima zbog čega je djelovala vrlo suvremeno. No predstava je pružila mnogo više od same napete fabule te su djeca iz nje mogla iščitati brojne korisne, plemenite i bezvremenske  pouke ovog klasika dječje književnosti.

Nakon same predstave uslijedilo je najveće iznenađenje; loparske mališane posjetio je sv. Nikola te najavio svoj sutrašnji dolazak!

Gostovanje u organizaciji Centra za kulturu Lopar realizirano je uz financijsku potporu Općine Lopar i Turističke zajednice Općine Lopar.