Nakon četverodnevne fotoradionice „Svijet u bojama“ pod vodstvom Sanje Grgić Ćurić i potporu Nikole Ćurića iz Foto Hrvatske, 19. svibnja u predvorju Općine Lopar otvorena je izložba fotografija četrnaestero polaznika. Kroz kratak teorijski uvod te mnogo terenskog fotografiranja na nekim od najatraktivnijih lokacija u Loparu, polaznici su tokom radionica upoznati s osnovnim principima fotografije. Slijedeći upute voditeljice snimili su sjajne fotografije, a najbolje među njima javnosti su predstavljene izložbom koju je moguće pogledati radnim danom od 8,00 do 14,00 sati. Na otvorenju izložbe u ime domaćina, Centra za kulturu Lopar i Općine Lopar, prisutnima se obratila Tonka Kavran, a potom je, u vrlo emotivnom tonu i uz simpatične opaske o svakom od njih, voditeljica Sanja Grgić Ćurić polaznicima uručila zahvalnice. Kao epilog ovog lijepo posjećenog i izuzetno ugodnog otvorenja uslijedilo je druženje uz domjenak koji su pripremili sami polaznici. Prekrasnom izložbom fotografija završilo je petodnevno druženje prožeto smijehom te svim polaznicima od srca čestitamo na sjajnim fotografijama, a ostale pozivamo da posjete izložbu i pogledaju Lopar njihovim očima!