Unatoč vjetrovitom vremenu i pokojoj kapi kiše pred loparskom župnom crkvom sinoć (23. srpnja) je održan već tradicionalni koncert našeg glasovitog pijaniste Vitomira Ivanjeka naslovljen „Noć crno – bijele čarolije“ te je, kako je i sam glazbenik na početku istaknuo, od outfita pa do samog programa tijekom čitave večeri bio uočljiv taj kontrast. Izvedbama Beethovenovih, Chopinovih, Debussyjevih, Brahmsovih, Gershwinovih i drugih skladbi Ivanjek je oduševio brojnu publiku, a odsvirao je i nekoliko vlastitih skladbi. Svojevrsno izneneđenje bile su praizvedbe njegovih skladbi „Mama, volim te“ i „Domovino moja mila“ koje je otpjevala djevojčica Leona Cndrić, članica zbora Zagrebački anđeli kojeg Ivanjek vodi. Nekoliko skladbi posvetio je dragim osobama. Skladbu „Domovino moja mila“ tako je primjerice posvetio našim nogometašima i njihovom sjajnom rezultatu na nedavnom Svjetskom prvenstvu u nogometu, dok je De Curtisovu skladbu „Torna a Surriento“ odsvirao u spomen na dragog dugogodišnjeg prijatelja Uga Belamarića te je pritom najavio i sutrašnji koncert u Rabu u cijelosti posvećen upravo njemu.