Unatoč pokojoj kapi ljetne kiše i vjetrovitom vremenu u parku Kapić jučer (8. srpnja) je održan prvi „Kreativni piknik“! Prisutni su mogli zaigrati outdoor „Čovječe ne ljuti se“ , „Pictionary po domaći“ ili posuditi neku od knjiga u našoj „Biblioteci na plaži“, a središnji dio piknika činila je čitaonica „Uroni u priču“ pod vodstvom odgajateljica Andree Deželjin i Magdalene Matahlije. Prekrasnom interpretacijom priče „Djedov dar“ iz zbirke „Safari duha – priče za buđenje mudrosti“, autorice Nade Bučević, te animacijom lutaka voditeljice su mališane uvele u čaroban svijet zvjezdice Lee i čarobnjaka Eli. Pod dojmom priče potom su se likovno izražavali slikanjem. Do kraja ljeta uslijedit će još nekoliko sličnih piknika kojima ćemo nastojati unijeti živost u ovaj park koji je nedavnim postavljanjem „Biblioteke na plaži“ te nekoliko mazaičnih instalacija u sklopu projekata „Kreativnost u svakodnevici“ i „Gradim svoj svijet“ postao prva BookCrossing zona u Loparu.