U nastavku pregledajte kako će se ove godine obilježiti blagdan Svetog Nikole u Loparu.

 

BLAGDAN SV. NIKOLE

 PETAK, 1.12.

LIKOVNO-KREATIVNA RADIONICA UOČI SV. NIKOLE (za učenika 1. razreda PŠ Lopar)

11,00 sati; PŠ Lopar

UTORAK, 5.12.

PREDSTAVA „IZGUBLJENA PRIČA: IVICA I MARICA“, Gradsko kazalište lutaka Rijeka

17,00 sati; prostor DVD-a Lopar (ulaz slobodan)

SRIJEDA, 6.12.

DOLAZAK SV. NIKOLE I DARIVANJE DJECE U PŠ LOPAR

 9,00 sati – polaznici DV „Pahuljica“

10,00 sati – učenici PŠ Lopar

11,00 sati – ostala djeca od navršene 1. g.

POLAZAK BRODICAMA PREMA KAPELI SV. NIKOLE NA SORINJU

9,00 sati; lučica u „San Marinu“

9,30 sati; Mul

SVETA MISA U KAPELI  SV. NIKOLE I BLAGOSLOV BRODICA

10,30 sati; Sorinj /župna crkva u slučaju vremenskih neprilika

Program je organiziran u suradnji Centra za kulturu Lopar, Dječjeg vrtića „Pahuljica“, OŠ I. Rabljanina Rab i Župe sv. Ivana Krstitelja, uz potporu Općine Lopar, Turističke zajednice Općine Lopar i Lopar Vrutaka d.o.o.

 

PREDSTAVA “IZGUBLJENA PRIČA: IVICA I MARICA”

Gradsko kazalište lutaka Rijeka

Ulaz slobodan!

20Y1617

Vedrana Balen Spinčić (prema braći Grimm)

Autorska ekipa:

Redatelj: Serđo Dlačić
Autorica lutaka i scenografije: Luči Vidanović
Skladatelj: Srđan Badurina

Izvode:

Karin Frohlich i David Petrović

Jedno davno živjela su braća Grimm. I napisali mnogo lijepih bajki koje i dan danas žive i inspiriraju. Jedan od njih je i bajka o bratu i sestri koji se susreću s mnogim nedaćama i fantastičnim bićima i preokretima. Tako su glumci s malim, putujućim kazalištem, iz prašnjavog kovčega izvukli na svjetlo dana tj. pod kazališne reflektore ovu staru priču i osvježenu je ispričali 200 godina nakon njena prvog zapisa. U viđenju “Ivice i Marice” riječkih lutkara, priča zadržava svoju izvornu fabulu, ali djeluje vrlo suvremeno. Osim zabave i napetosti, publika iz predstave može iščitati i plemenitu poruku o zajedništvu i pobjedi dobra nad zlim.

Ovom predstavom inaugurira se tzv. ulično kazalište koje ima tendenciju biti svima dostupno tj. doći u svako selo, mjesto, grad. Logičan odabir prve predstave ovog tipa bio je svjetski klasik dječje književnosti, jedna od najpopularnijih dječjih bajki, “Ivica i Marica”. U dramatizaciji Vedrane Balen Spinčić, s lutkama Luči Vidanović te pod redateljskim čarobnim štapićem Serđa Dlačića, glumci Karin Fröhlich i David Petrović pronašli su i pričaju ovu priču putujući posvuda.

Trajanje: 40 minuta