Odluka o dodjeli stipendija u šk./ak. 2019./20. g.

19. studenoga 2019.

Natječaj za direktora KTD Lopar Vrutak d.o.o.

19. studenoga 2019.

Poziv na dostavu ponuda za izgradnju stambene zgrade JN-15/19

12. studenoga 2019.

Poziv na dostavu ponude za pripremne i građevinske radove za NN mrežu, DTK mrežu i javnu rasvjetu

16. listopada 2019.

Poziv na dostavu ponuda u postupku jednostavne nabave JN-11/19

13. rujna 2019.

SKRINING OSTEOPOROZE KOD ŽENA

29. kolovoza 2019.

Priopćenje za medije agencije za obalni linijski pomorski promet

22. kolovoza 2019.

Natječaj za financiranje javnih potreba na području Općine Lopar u 2020. god.

20. kolovoza 2019.

Odluka o proglašenju sajmenog dana

08. kolovoza 2019.

Natječaj za prijavu projekata udruga na otocima usmjerenih na održivi razvoj otoka u okviru raspoloživih sredstava Državnog proračuna za 2019. godinu na poziciji Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije.

23. srpnja 2019.

Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije objavljuje Natječaj za prijavu projekata udruga na otocima u 2019. godini kojim se udrugama na otocima dodjeljuje financijska potpora osigurana u Državnom proračunu Republike Hrvatske za 2019. godinu i projekcijama za 2020. i 2021. godinu (Narodne novine, broj 113/18).

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane udruge koje imaju sjedište na hrvatskim otocima i koje su upisane u Registar udruga Republike Hrvatske i Registar neprofitnih organizacija Republike Hrvatske i vode transparentno financijsko poslovanje u skladu s propisima o računovodstvu neprofitnih organizacija te djeluju na području hrvatskih otoka najmanje jednu godinu zaključno s danom objave Natječaja, da dostave svoje projektne prijave.

Opći cilj Natječaja:
financijskom potporom omogućiti provedbu projekata udrugama na otocima u skladu s održivim razvojem hrvatskih otoka koji donose nove ideje, modele razvoja ili načine rješavanja postojećih problema, potiču tradicijske običaje i kulturu otočnog prostora, pridonose očuvanju okoliša i omogućuju sadržajniji i kvalitetniji život na hrvatskim otocima.

Prihvatljive aktivnosti Natječaja mogu se rasporediti prema sljedećim područjima djelovanja:

P-1 razvoj civilnog društva
P-2 kultura (kulturna baština i umjetnost)
P-3 predškolski odgoj, obrazovanje i znanost
P-4 gospodarske aktivnosti (poljoprivreda, brodogradnja, turizam i dr.)
P-5 ekologija (zaštita okoliša i mora)
P-6 sport

Ukupan iznos osiguranih sredstava: 600.000,00 kuna.
Minimalni iznos financijske potpore: 10.000,00 kuna.
Maksimalni iznos financijske potpore: 30.000,00 kuna.

Svaki podnositelj prijave/udruga može podnijeti najviše jednu prijavu.

Zainteresirani podnositelji podnose prijavu za dodjelu financijske potpore u skladu s Uputama za prijavitelje.

Prijavitelj prijavu na ovaj Natječaj podnosi isključivo elektroničkim putem (internetska prijava) kroz sustav www.financijskepodrske.hr na Obrascima za prijavu projekta, a cjelokupan tijek elektroničke (internet) prijave detaljno je opisan u Uputama za prijavitelje.

Prijavitelji na ovaj Natječaj mogu podnijeti svoje prijave od 18. srpnja 2019. zaključno sa 6. rujnom 2019.

Centar za kulturu Lopar – Izjava o nepostojanju sukoba interesa

18. srpnja 2019.

II. JAVNI POZIV ZA DAVANJE JAVNIH POVRŠINA NA KORIŠTENJE U 2019. GODINI

17. srpnja 2019.

NATJEČAJ za prodaju nekretnine na području poslovne zone Sorinj

08. srpnja 2019.

LOPAR POKOSI – TRAVI PRKOSI

04. lipnja 2019.

Općina Lopar u suradnji s komunalnim društvom Lopar Vrutak d.o.o. provoditi će tijekom mjeseca lipnja, zaključno s 30. lipnja, akciju košnje pod nazivom „Lopar pokosi – travi prkosi“ po sistemu uočavanja komunalnog redara Općine Lopar i to neurednih površina neposredno uz javne prometnice i površina u neposrednoj blizini javnih površina kojima gravitira veći broj domicilnog stanovništva i turista. Površina koja se planira obuhvatiti ovim programom iznosi 40 000 m2.
Pozivaju se svi mještani da podnošenjem zahtjeva kod komunalnog redara Općine Lopar do 20. lipnja 2019. godine, ukažu na eventualnu ne uočenu potrebu uređenja određene površine.
Napominje se da površine moraju imati adekvatan pristup kako bi bilo moguće izvršiti košnju malčerom i suglasnost odnosno pristanak vlasnika odnosno posjednika da se ista slobodno uredi.

JAVNI POZIV za podnošenje prijedloga za dodjelu javnih priznanja i nagrada Općine Lopar

03. lipnja 2019.