Nakon predstave Wanda LaVanda, u Loparu organizirana i Wandina mala radionica

23316780_2057501310927538_1603187689617189446_n


U okviru suradnje Gradskog kazališta lutaka Rijeka i Centra za kulturu Lopar jutros (10. studenog) je u Područnoj školi održana „Wandina mala radionica“ za učenike 2. i 3. razreda. Ova likovno-kreativna radionica tematski se nadovezala na kazališnu predstavu „Wanda LaVanda“ koja je u kolovozu izvedena pred loparskim mališanima. Koristeći industrijski filc i druge materijale, jedna skupina učenika pod stručnim je vodstvom izrađivala likove iz predstave, ovčicu Wandu LaVandu i njezine prijatelje, dok je druga skupina učenika izradila livadicu na koju su lutkice kasnije smještene. Uz kreativno izražavanje i razvoj vještina učenika, ova radionica izuzetno je zanimljiva jer je rezultirala kompletnom scenografijom i lutkicama koje učenici i nakon same radionice mogu koristiti za igru, pripremu lutkarskih predstavi i sl., ali isto tako i dorađivati i popunjavati prema vlastitim idejama i interesima.
Gostovanje u Loparu financirano je sredstvima Primorsko-goranske županije.