Poštovani,

veliko nam je zadovoljstvo pozvati vas na predavanje „Geoparkovi – izazov, trend ili nešto više?“ koje će u petak, 8. veljače održati dr.sc. Ljerka Marjanac. Predavanje namijenjeno široj javnosti održat će se održati u prostoru DVD-a Lopar s početkom u 18,00 sati.

U današnje vrijeme riječ “geopark” pomalo ulazi u prepoznatljivi vokabular, no na pitanje o značenju riječi malo tko bi odgovorio. Stoga kroz vizure svjetskih, europskih i hrvatskih geoparkova upoznajte njihovo značenje i ulogu u društvu.

Predavanje će biti organizirano u suradnji s Udrugom Pro-GEO Hrvatska koja se, okupljajući stručnjake geologe te ljubitelje prirode, zalaže za zaštitu geološke baštine, lokaliteta i krajobraza posebne geološke vrijednosti te promiče geološke znanosti i spoznaju o jedinstvenoj i neobnovljivoj baštini našeg planeta. Zbog iznimne geološke i biološke raznolikosti Raba, udruga već godinama uspješno razvija projekt „Geopark otok Rab“.

S radošću Vas očekujemo!