Veliko nam je zadovoljstvo pozvati vas na koncert Vaska Atanasovskog (saksofoni, flauta) i Zorana Majstorovića (gitara, oud), izvrstan duo koji će prisutne povesti na glazbeno putovanje svijetom! Koncert će se održati u utorak, 6. kolovoza u Parku Kapić s početkom u 21,00 sat. Ulaz je slobodan te vas s radošću očekujemo!

Gostovanje u Loparu organizira Centar za kulturu Lopar uz potporu Ministasrtva kulture RH i Općine Lopar.

 

ATANASOVSKI – MAJSTOROVIĆ DUO

(ethno/world music)
Zoran Majstorović – gitara, oud
Vasko Atanasovski – saksofoni, flauta

Dva glazbenika sa zavidnim međunarodnim karijerama koriste svoj specifičan instrumentarij kako bi slušateljima dočarali putovanje kroz svjetsku glazbu. Spoj ouda(arapska lutnja) i gitare s flautom te alt i sopran saksofonom stvara sonornosti koje evociraju glazbene tradicije iz raznih dijelova svijeta, a ova dvojica vrsnih improvizatora kroz tu glazbu donose i svoje osobno glazbeno naslijeđe; od klasične do tradicionalne glazbe, od jazza do rocka.

https://www.youtube.com/watch?v=B-xHxd2b51I
https://www.youtube.com/watch?v=xqiHbUJIX_8