U subotu, 3. kolovoza održan je u Parku Kapić Kreativni piknik. Pozivnicu za ovaj piknik dobivaju oni najmlađi. Voditeljice Magdalena Matahlija i Andrea Deželjin za djecu su pripremile dvije aktivnosti: malu čitaonicu i likovno-kreativnu radionicu. Ovoga puta čitaonica je pretvorena u pravu malu predstavu: iz plavog platna načičkanog ribama izranjali su glavni likovi iz priče Riba duginih boja i mali neznanac u nevolji. 30-ak djevojčica i dječaka nakon predstave i razgovora opredstavi, s poukom o pomaganju drugima i prihvaćanju različitosti, prihvatilo se tempera, uljanih i masnih boja, škara i kartona i do potpunog mraka uživalo u likovnom izražavanju. Naša kamera ne može dočarati suradnju i izvrsnu radnu atmosferu koja je vladala Kapićem te večeri! Djeca su radosno prihvatila ponuđene materijale te koncentrirano stvarala svoja djela potpuno igorirajući zalazak Sunca i večer koja je prebrzo došla! Nakon treće ovogodišnje radionice, organizator, Centar za kulturu Lopar, s ponosom može reći da je Kreativni piknik dobio svoje redovite posjetitelje i da je prepoznat kao sjajan povod za učenje i druženje mališana (i roditelja)! Hvala svima na dolasku!