Vikend koji je za nama protekao je u kazališnom duhu! Park Kapić u svojem je zelenilu ugostio Ri teatar, skupinu koja pod ovim imenom i u brojnim glumačkim kombinacijama već godinama nasmijava publiku. Riječki junaci i anti-junaci svoje predstavljanje loparskoj publici započeli su u subotu, 20.07.2019. u 21.00 h predstavom za odrasle pod nazivom „Crna kutija“. Što se sve događalo na nepoznatom jadranskom otoku nakon nespretnog slijetanja ruskog aviona trebalo je saznati – tada! Pregršt šala i ironičnih komentara svidio se loparskoj publici te je gromoglasnim pljeskom nagradila rad i trud mladih glumaca. U nedjelju, 22. 07. 2019. u 20.00 h najmlađi Loparani i njihovi gosti dočekali su svoj red – dječja predstava „Šumska bajka“ donijela je priču o snimatelju filmova koji želi posjeći šumu kako bi snimio svoj najbolji film baš na tom mjestu. Promatrajući šumu i učeći o njoj kroz četiri godišnja doba, snimatelj uz pomoć šumskih životinja zaključuje kako je ipak bolje snimiti film – o šumi, umjesto na mjestu posječene šume. Čuvar šume vješto je šumu branio od požara i nedozvoljene sječe stabala o kojima je razmišljao snimatelj – uz svevremenske poruke o čuvanju prirode, emitirana je i poruka o odanosti i prijateljstvu. Stotinjak mališana, sjedeći na travi u parku, pomno je pratilo predstavu. Njihovi odobravajući osmjesi i pljesak znak su da im se predstava svidjela! Hvala Ri teatru! Do idućeg kazališnog susreta u kolovozu – hvala svim posjetiteljima predstava! Gostovanje u Loparu organizirao je Centar za kulturu Lopar uz potporu Općine Lopar.