Poštovani,

drugu godinu zaredom na šetnici iznad Gornjeg mela postavljena je outdoor izložba Putovanje kroz prošlost Lopara te vas pozivamo da ju pogledate i na nju uputite svoje prijatelje i goste koji žele ponešto saznati o povijesti i kulturnoj baštini Lopara!

Riječ je o dvojezičnoj izložbi (hrvatski i engleski jezik) informativno-edukativnog karaktera kojom je prezentirana bogata arheološka i sakralna baština mjesta u svjetlu recentnih arheoloških istraživanja. Moguće ju je pogledati do 1. listopada.

Isto tako, izložba je dostupna i online na web stranici Općine Lopar Putovanje kroz prošlost Lopara

Pripremljena je 2017. godine u suradnji Centra za kulturu Lopar s Anom Konestra i Gorankom Lipovac Vrkljan iz Instituta za arheologiju u okviru projekta Arheološka topografija Raba – mikrocjelina Lopar, 2013. uz financijsku potporu Primorsko-goranske županije i Općine Lopar.