29. prosinca naša svjetski poznata i priznata sopranistica Antonella Malis pružila nam je najljepši mogući glazbeni ispraćaj 2017. godine! Uz pratnju mladog virtuoza na klaviru Matea Žmaka izveden je za ovu priliku posebno pripremljen program; „Božićno – novogodišnja priča“ satkana od svevremenskih hitova poput „Ower the Rainbow“, „You Raise Me Up“, „What a Wonderful World“, „I Could Have Danced All Night“, „White Christmas“; klasika poput „Ave Maria“, „O Holy Night“ te tradidicionalnih božićnih napjeva poput „Raduj se, o Betleme“, „Adeste Fideles“ i „Tiha noć“. U skromnim uvjetima Područne škole održan je intiman koncert dostojan svake svjetske pozornice te je malobrojna publika počašćena je i opčarana vrhunskim glazbenim doživljajem koji im je priuštilo ovo dvoje divnih glazbenika. Ne pruža se često prilika da na našem otoku imamo čast slušati renomiranu sopranistica koja je nastupala na najprestižnijim svjetskim pozornicama, surađivala s poznatim filharmonijama, orkestrima i ansamblima te pjevala čak i pred Papom; kao što nemamo često priliku uživati u izvedbama jednog od troje trenutačno najboljih mladih pijanista u svijetu. Velika je zbog toga šteta što Rabljani nisu u većem broju prepoznali kvalitetu ovog koncerta koji je zaista bio ekskluziva za ekskluzivu!