U subotu, 31. kolovoza u loparskom parku Kapić održat će se već tradicionalni Eko-etno fest kojim se nastoji predstaviti bogatu folklornu baštinu otoka Raba.

Uz rapske svirače tradicionalnog puhačkog instrumenta miha, plesove dviju folklornih skupina te pučko pjevanje, posjetitelji će uživati u zvucima sopila, gajdi i drugih tradicijskih glazbala u izvedbi gostiju sa susjednih otoka Krka i Paga te Zagreba.

Program će početi u 18,00 sati sajmom autohtonih proizvoda koji će u ponudi imati domaće poljoprivredne i prehrambene proizvode, prirodnu kozmetiku te suvenire bazirane na bogatoj etnografskoj baštini – proizvode lokalnih OPG-ova.

Središnji dio programa, odnosno festival tradicionalne glazbe (smotra miha), započet će u 20,00 sati. Uz rapske svirce miha Anđela Brnu, Bruna Škarića te Darija Šuprahu s Paga, rapskoj publici predstavit će se svirači sopila sa susjednog Krka – Ivan Kosić i Zlatko Volarić, zatim folklorne sekcije Kulturno-umjetničkog društva „San Marino“ iz Lopara i Udruge S.R.K. „Tunera“ iz Supetarske Drage, loparski Pučki pjevači te Stjepan Večković i članovi Hrvatskog gajdaškog orkestra koji dugi niz godina promovira tradicijsku glazbu Hrvatske diljem svijeta.

Uz financijsku potporu Ministarstva kulture RH, Općine Lopar i Turističke zajednice Općine Lopar, program organizira Centar za kulturu Lopar.

Ulaz je slobodan!