U sklopu projekta Rab Archaeological (T)races, a povodnom Europskih dana arheologije, pozivamo Vas na Edukativnu šetnju / poludnevni izlet prvim dijelom poučne staze Capo Fronte!

Uz organizirano vodstvo, bit ćete upoznati s arheološki značajnim lokalitetima koje skrivaju mediteranski pejzaži Dundova i Kalifronta.

Vrijeme: Subota, 19.6.2021.

Mjesto okupljanja: skretanje za Gožinku, Kampor

Vrijeme okupljanja: 8,00 sati ujutro

Dionica staze: CF1 – CF6

Duljina staze: cca. 15 km

Težina staze: lagana

Predviđeno trajanje: poludnevni izlet

Pauza kod sv. Mare uz mogućnost kupanja u moru

Prijave do srijede, 16.6. na: czk@lopar.com ili SMS-om na 099/814-0712

Napomena: obavezna je odgovarajuća obuća i odjeća, zaštita od sunca, dovoljna količina vode te nešto za pojesti

Digitalni sadržaji

Ukoliko niste u mogućnosti uživo se upoznati s prezentiranim lokalitetima, možete skinuti aplikaciju  Rab Archaeological (T)races te pomoću virtualnih likova, kvizova, igrica i drugih zabavnih i edukativnih sadržaja otkriti niz zanimljivosti o životu otoka u prošlosti.

Aplikaciju je besplatno preuzeti s ove poveznice: https://rabarchaeologicaltraces.com/preuzmi-aplikaciju/

Program organiziraju Institut za arheologiju, PD Kamenjak Rab, CZK Lopar, POU Rab, TZG Raba, TZO Lopar uz potporu Općine Lopar i Grada Raba.