Čas dobar, čas zao… Grga Čvarak i dalje oduševljava sve generacije

22886037_2043222882355381_835545519457140448_n


Klasik hrvatske dječje poezije, „Grga Čvarak“ autora Ratka Zvrka, jutros (31. listopada) je uprizoren u Loparu!  Predstavu u režiji Ivane Čoh Šverko izveli su sjajni glumci Scene „Gorica“; Ana Vilenica, Mateo Videk i Tomislav Krstanović, dok je scenografija izvedena prema ilustracijama Tomislava Torjanca, objavljenima u novoj slikovnici Mozaik knjige. Čas dobar, čas zao… Grga Čvarak od srca je nasmijao učenike Područne škole Lopar te polaznike Dječjeg vrtića  Phuljica iz Lopara i Supetarske Drage!

Gostovanje ove predstave organizirano je u suradnji Centra za kulturu Lopar i POU Velika Gorica, uz financijsku potporu Turističke zajednice i Općine Lopar.

 

Ovom predstavom Scena „Gorica“ nastoji novim naraštajima djece usaditi određenu dozu empatije tj. osjećaj za drugoga i osvijestiti ih da, kada nekome prilaze, to čine s najboljim namjerama te da isto očekuju od drugih. Temeljni je cilj kazališnog „Grge Čvarka” optimizmom probuditi ono najbolje u svakome od nas i učiniti ovaj svijet ljepšim mjestom.

 

Ratko Zvrko

Grga Čvarak

Da upitaš bilo koga
u mom kraju,
Zelengaju:
– Tko sve radi naopačke,
tko iz pračke gađa mačke,
tko preskače preko zida,
tko lastina gnijezda skida,
tko kokoši za rep vuče,
tko se s djecom stalno tuče,
spreman da u svađi plane
ko ugarak?

Odgovor će uvijek biti:
– Grga Čvarak.

Al’ da pitaš u mom kraju,
Zelengaju,
isto tako :
– Tko je cijele noći skako
da bolesnoj majci dade
aspirine, limunade,
i da pitaš isto tako
tko je jako, jako plako
zato što se Mila mala
po koljenu ogrebala
kad je pala
čak u jarak?

Odgovor će uvijek biti
– Grga Čvarak.

Što je takav?
Tko bi znao?
Čas je dobar,
čas je zao,
čas bi svakom srce dao,
a čas bi se s vukom klao,
mršav, tanak ko suharak
– Grga Čvarak.