Uoči Badnjaka i Božića Mješoviti pjevački zbor Refuli i njihovi gosti; rapske klape Anima Arbae i Kristofor te loparska klapa Užanca, na mala su vrata u Lopar prizvali božićni duh. Naime, 23. prosinca u predvorju Područne škole Lopar održan je Božićni koncert pod ravnanjem voditeljice zbora, maestre prof. Tatjane Zorić. Prekrasnom izvedbom duhovnih pjesama i tradicionalnih božićnih napjeva u različitim obradama, pretežito onih iz različitih krajeva naše zemlje, Refuli i njihovi gosti podsjetili su nas na istinske vrijednosti sadržane u ovom blagdanu te ukazali na bogatstvo hrvatske tradicijske glazbe što je i sama prof. Zorić u svome obraćanju publici istaknula. Između izvedbi pjesama, svečanoj atmosferi svojstvenoj karakteru programa pridonijeli su stihovi u interpretaciji Jelene Hodak. Zaista lijepo osmišljen i izveden program zaokružen je pjesmom „U se vrime godišća“ u izvedbi svih sudionika.
Na početku koncerta prisutne je pozdravila ravnateljica Centra za kulturu Lopar istaknuvši doprinos Mješovitog pjevačkog zbora Refuli u očuvanju tradicije zborskog pjevanja na našem otoku, a potom je riječ prepustila prof. Tatjani Zorić koja je uz prigodne opaske moderirala program, zahvalivši se između ostalog, gostujućim klapama i njihovim voditeljima, prof. Juliji Dumić i Miljenku Vidasu.