Poštovani,

zadovoljstvo nam je pozvati Vas na već tradicionalni Eko-etno fest koji će se održati u subotu, 2. rujna, u parku Kapić u Loparu. Uoči blagdana Male Gospe i Dana Općine Lopar ovaj festival održat će se 4. godinu zaredom te pripremamo zanimljiv program kojim ćemo predstaviti bogatu folklornu baštinu otoka Raba (prvenstveno Lopara), a moći će se čuti i zvuci tradicionalnog podravskog cimbala te instrumenata načinjenih od poljoprivrednih alata u izvedbi naših gostiju iz Bjelovara i Bučke (Slovenija).

Program će započeti u 18,00 sati sajmom autohtonih proizvoda na kojem će se nuditi proizvodi od vune, prirodna kozmetika, suveniri bazirani na bogatoj etnografskoj baštini te razni domaći poljoprivredni i prehrambeni proizvodi (med, vino, likeri, sušene smokve, češnjak…).

Središnji dio programa, odnosno festival tradicionalne glazbe (smotra miha) započinje u 20,00 sati i, uz rapske svirce miha A. Brnu, B. Škarića, G. Gušćića i S. Patalića,  plesne sekcije Kulturno-umjetničkog društva „San Marino“ i Folklornog društva „Rapski tanac“ te loparske Pučke pjevače i Folklornu skupinu Dječjeg vrtića „Pahuljica“- PO Lopar, u programu ove godine kao gosti sudjeluju cimbalist Marijan Janči (Bjelovar) te Bučenski ramplači (Bučka, Slovenija).

Uz financijsku potporu Turističke zajednice Općine Lopar, Općine Lopar i Primorsko-goranske županije, program organizira Centar za kulturu Lopar.

Ulaz je slobodan!

Veselimo se Vašem odazivu!