Poštovani,

zadovoljstvo nam je pozvati Vas na Loparsku noć, manifestaciju kojom već 11. godinu zaredom nastojimo oteti zaboravu nekadašnji način života u Loparu te prezentirati lokalnu gastronomiju, stare alate, zanate i običaje specifične upravo za ovo mjesto.

Loparska noć ove će se godine održati 11. kolovoza na novoj lokaciji – u parku Kapić u Luci Lopar!

Program će započeti u 20,00 sati prezentacijom starih običaja i zanata putem raznih radionica koje će okupiti oko 150 sudionika-volontera, predstavnika udruga, ustanova te drugih nositelja lokalne tradicije.

Obogaćen je i nastupima folklora, prezentacijom tradicionalnog ribolova mrežom potegačom (u 20,45 h) te simboličnim ispraćajem sv. Marina (u 21,30 h), kamenoklesara podrijetlom iz Lopara koji je prema legendi osnovao San Marino Italiji, a i danas se smatra zaštitnikom mjesta Lopar.

Loparska noć organizirana je u suradnji Turističke zajednice Općine Lopar i Centra za kulturu Lopar s brojnim pojedincima i udrugama na području Lopara te uz potporu Općine Lopar i Primorsko-goranske županije, Valamar Riviere d.d. i Jamnice d.d.